top of page

İK Analitiği

  • Metrikler ve Optimizasyon: İçgüdüsel kararları veriye dayalı seçimlerle değiştirin. İK süreçlerini ölçmek ve optimize etmek için analitiği kullanın ve İK’nın etkinliğini ölçülebilir metriklere dönüştürmenin zorluğunun üstesinden gelin.

  • Performans ve Çalışan Devir Analizi: Turnover oranları hakkında içgörüler elde edin ve pişmanlık duyulan ve duyulmayan işten ayrılışları ayırt edin. İK verilerinin kapsamlı analizi ile hangi yeni işe alınanların yüksek performans göstereceğini veya belirli bir süre içinde ayrılma olasılığı en yüksek olanları tahmin edin. İşe alım verimliliğini önemli ölçüde artırabilir ve devir oranlarını azaltabilirsiniz.

 

  • Stratejik İşe Alım İyileştirme: Çeşitli sistemlerden İK verilerini birleştirerek, çalışan bağlılığının finansal performans üzerindeki etkisini ölçün. 

 

  • Öğrenme ve Gelişim Optimizasyonu: Öğrenme ve gelişim faaliyetlerinin işinizi nasıl etkileyeceğini değerlendirin. Geleceğin liderlerini tahmin etmek ve proaktif bir yedekleme yönetimi planı oluşturmak için analitiği kullanın.

İK analitiği, people analytics
HR analytics
bottom of page